Collection: Pasta & Baked Goods

Matty J’s breads are made with fresh high quality ingredients and absolutely no preservatives. This yields a superior flavor not muddied by chemical preservatives. Our bread is at it’s best if it is consumed within 2-3 days of purchase. If you’d like to extend the shelf life beyond 2-3 days then just pop your wrapped loaf in the freezer and pull it out when you are ready to enjoy it!

16 products
  • Al Dente Golden Egg Bonnetti Pasta - 4 oz.
    Regular price
    $1.99
    Sale price
    $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Al Dente Green Pea + Wild Garlic Pasta - 8 oz.
    Regular price
    $3.39
    Sale price
    $3.39
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Al Dente Pure & Simple Lentil Pasta - 8 oz.
    Regular price
    $3.39
    Sale price
    $3.39
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Al Dente Spinach Farfalletti Pasta - 4oz.
    Regular price
    $1.99
    Sale price
    $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Al Dente Spinach Fettuccine Noodles - 12 oz.
    Regular price
    $3.39
    Sale price
    $3.39
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bob's Red Mill Unbleached White Fine Pastry Flour - (5 lbs)
    Regular price
    $6.79
    Sale price
    $6.79
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Frog Holler Gift Card
    Regular price
    from $10.00
    Sale price
    from $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Hodgson Mill Fast Rise Yeast (3 Pack)
    Regular price
    $1.59
    Sale price
    $1.59
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jumbo Eggs (1 Dozen)
    Regular price
    $2.29
    Sale price
    $2.29
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Matty J's Bratwurst Buns - 4 Pack
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Matty J's Burger Buns - 4 Pack
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Matty J's Ciabatta Loaf
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Matty J's Country Loaf
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Matty J's Semolina Loaf
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Matty J's Sunflower Rye Loaf
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Unsalted Butter (1 lb)
    Regular price
    $3.79
    Sale price
    $3.79
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out